Sekcja Emerytów i Rencistów

24 stycznia 2017 roku w Miejskim Domu kultury w Kolbuszowej spotkali się nauczyciele emeryci, członkowie Oddziałowej Sekcji EiR ZNP. Było to spotkanie noworoczne. Przy pięknie nakrytych stołach, przy blasku świec, pysznych ciastach i dobrym obiedzie zgromadziło się 62 osoby. Przewodnicząca Sekcji powitała zebranych przekazując życzenia od przewodniczącej Sekcji Okręgowej, Ireny Cios. Głos zabrali też zaproszeni goście. Spotkanie uświetnił duet: pani Katarzyna Liszcz-Starzec iks. Proboszcz kolbuszowskiej Kolegiaty Lucjan Szumierz. Wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek a potem wspólnie kolędowaliśmy. Znów była okazja by spotkać się w naszej nauczycielskiej „rodzinie”.

Przewodnicząca SEiR Stanisława MargańskaZarząd Sekcji Emerytów i Rencistów:

1. Kol. Stanisława Margańska - przewodnicząca

2. Kol. Teresa Śnieżek - v-ce przewodnicząca

3. Kol. Zofia Hałdaś - skarbnik

4 .Kol. Cecylia Garbacka - sekretarz

5. Kol. Janina Olszowy - kronikarz

6. Kol. Halina Branach - członek

7. Kol. Bogusław Rychlicki - członek

Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP liczy 75 osób. Stan liczebny zmienia się z powodu różnych sytuacji życiowych. Staramy się o to byliczba naszych członków wzrastała i zachęcamy tych, którzy odchodzą na emerytury by zasilali nasze szeregi.

Porponujemy atrakcyjne spotkania, pikniki, grzybobrania, wyjazdy do kina, wycieczki. Staramy się by nasza "emerycka rodzina" była zintegrowana byśmy mogli sobie wzajemnie pomóc. Chcemy by praca Sekcji była owocna i dawała radość z wzajemnych kontraktów:

"Tylko zgody potrzeba

Tylko uśmiechu, nadzei

Że każdy z drugim w potrzebie

Jednym się kęsem podzieli"

Napisała te słowa emerytowana nauczycielka z Sanoka, kol. Cecylia Klekawka, a są one wielce znaczące.

Oto przegląd naszej działalności w 2014 roku od momentu wyborów w dniu 26 marca.

1.

26 czerwca 2014 r. - wycieczka do Sanoka połączona z piknikiem. Jesteśmy gośćmi Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Sanoku. Kol. Przewodniczący Jan Poloczek wraz z tamtejszymi gości nas w swojej siedzibie związkowej.

2.

11 września 2014 r. - tradycjne grzybobranie w Kłapówce. Wspaniały piknik, mnóstwo smakołyków, grill, zbiory grzybów. Bardzo rodzinna atmosfera.

3.

18 września 2014 r. - z rewizytą przyjeżdżają do nas nauczyciele emeryci z SEiR Sanockiej. Wspaniała impreza integracyjna na Skansenie w Kolbuszowej.

4.

1 listopada 2014 r. - spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prawie równy miesiąc po właścicwym "terminie" (Dzień Edukacji Narodowej przypada na 14 października). W klubie "Pod Palmami" 62 osoby miło i wesoło spędza czas. Gościmy pana posła RP Zbigniewa Chmilowca, pana starostę Józefa Kardysia oraz pana burmistrza Jana Zubę. Nasi członkowie poznają nowego prezesa Zarządu Oddziału ZNP kol. Władysława Koźmica oraz wice prezesa kol. Adama Kozubala. Członkiem naszej Sekcji jest zasłużony dla oświaty honorowy orezes Podkarpackiego Zarządu ZNP kol. Franciszek Batory.

Mamy bogaty plan na 2015 rok. Koleżanki i Koledzy nasza Sekcja czeka na Was!

Na emeryturze można ciekawie spędzać czas:

 • Rekrutacja na basenie - grupa spotyka się w każdy piątek o godz. 7.30. Zasilcie nasze szeregi!
 • Nordic Walking - nasi emeryci mają sukcesy. Zdobywają medale i puchary. Ten rodzaj sportu "od wnuczka po babcię i dziadka" służy zdrowiu i kondycji.
 • Klub Seniora - ciekawe spotkania w Miejskiej Bibliotece w Kolbuszowej.
 • Koleżanki i Koledzy postaramy się w przyszłości zamieszczać zdjęcia z naszych spotkań i na bieżąc informować o tym jakie mamy plany i jak je realizujemy.

  Ze względu na bardzo złe warunki panujące w naszym biurze (przede wszystkim zimno) nie możemy pełnić dyżurów.

  W każdej chwili można skontaktować się telefonicznie:

  Stanisława Margańska
  - przewodnicząca - 17 2271-359

  Teresa Śnieżek
  - v-ce przewodnicząca - 17 2271-700

  Cecylia Garbacka
  - sekretarz - 17 2271-806

  związek nauczycielstwa

  polskiego

  Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) – obecnie według Statutu ZNP jest jednolitym, dobrowolnym, niezależnym i samorządnym związkiem zawodowym pracowników oświaty i wychowania, szkolnictwa wyższego i nauki, zrzeszającym osoby, zwane dalej członkami ZNP.

  więcej